Mađarska prvi polufinalista Evropskog prvenstva

Mađarska je sa 11:8 pobijedila Crnu Goru u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Mađarska je prvi polufinalista Evropskog prvenstva u Splitu nakon što je u četvrtfinalu savladala Crnu Goru sa 11:8. Mađari su dobili prvu četvrtinu s 3:1, treću s 2:1 i posljednju s 4:3, dok je Crna Gora uspjela biti bolja samo u drugoj, s 3:2.

Crnogorci su pružali ozbiljan otpor sve do kraja treće četvrtine i rezultata 6:5. Evropski prvaci tada su spojili tri uzastopna pogotka i otišli na 9:5 te tako riješili pitanje pobjednika.

Kod pobjedničke ekipe, briljirao je Silard Jansik s pet golova iz pet udaraca, a kod Cnogoraca je najbolji bio Miroslav Perković s dva pogotka. Mađarska u polufinalu čeka boljeg iz duela Španije i Grčke. Kasnije večeras svoje mečeve još igraju Francuska i Italija te Hrvatska i Gruzija.