Vimbldon: Rubljov savladao Fonjinija, Hačanov prekinuo bajku Tiafoa

Danas su na programu mečevi trećeg kola Vimbldona, a pobjede i plasman u četvrto kolo ostvarili su Andrej Rubljov, Karen Hačanov i Kristijan Garin.

Velika borba viđena je u prvom meču dana, a Andrej Rubljov bolje se snašao u prvom setu, nakon niza spašenih brejk lopti, oduzeo je servis Italijanu u osmom gemu, a onda odmah u narednom sigurno odservirao za vođstvo od 1:0 u setovima (6:3).

Na krilima dobre igre u prvom setu, Rubljov je na startu drugog seta došao do brejka prednosti i poveo sa 3:1. Nakon više od sat vremena provedenih na terenu probudio se i Fabio Fonjini koji je u osmom gemu prvo došao izjednačenja 4:4, a onda i do set lopte u desetom gemu na servis Rusa, međutim nije ju uspio iskoristiti.

Novi pritisak Italijan je napravio u 12. gemu kada je došao do dvije brejk i set lopte, a ovog puta iskoristio je odmah prvu i tako poravnao u setovima na ovom meču (7:5).

U trećem setu Rus je podigao nivo svoje igre. Došao je do brejka u petom gemu ovog seta, te u posljednjem desetom prvo spasio brejk loptu, a onda iskoristio svoju treću set loptu i tako poveo na ovom susretu (6:4).

Rubljov je u četvrtom setu pokazao sjajan tenis i sa dva brejka prednosti došao do pobjede i plasmana u četvrto kolo Vimbldona.

Karen Hačanov
savladao je Fransesa Tiafoa sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4), te će u narednom meču igrati protiv boljeg iz susreta Daniel Evans i Sebastijan Korda koji je na programu nešto kasnije danas.

Čileanac Kristijan Garin pobijedio je Pedra Martineza sa 3:1 (6:4, 6:3, 4:6, 6:4), a u četvrtom kolu igraće protiv boljeg iz meča Novak Đoković i Denis Kudla.