Prvo vam uzme noge: Đoković nakon skoro četiri sata slomio Fricov otpor i ušao u polufinale

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena pobjedom nad Amerikancem Tejlorom Fricom od 3:1 (7:6, 4:6, 6:2, 6:3).

Prva dva seta su bila nevjerovatna, a da će tako biti pokazao je već prvi gem gdje je bilo devet izjednačenja i gdje je Fric odbranio tri brejk lopte. Onda je u narednom servis gemu takođe odbranio tri, pa u devetom gemu još dvije.

Nakon toga je on imao dvije brejk i set lopte, što je srpski teniser uspio da odbrani i otišlo se u taj-brejk, gdje je Đoković po običaju slavio sa 7:3.

Odmah na startu drugog seta Amerikanac je napravio brejk i do kraja tog seta je prosto izluđivao Novaka i njegove navijače, jer je odbranio sedam brejk lopti. To znači da je Đoković propustio čak 15 brejk prilika i sve je to rival kaznio, te je sa  6:4 izjednačio na 1:1.

Kao što je jednom Endi Rodik napisao da vam Đoković prvo uzme noge, pa onda dušu, tako je išao nastavak ovog duela. Dva i po sata su trajala prva dva seta i Fric je djelovao dosta umornije.

Odmah je to srpski teniser iskoristio i poslije 16 brejk prilika došao do brejka. Bio je veoma siguran na svoj servis, pa je na kraju bez izgubljenog poena napravio još jedan brejk za 6:2, odnosno 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Fric je djelovao malo bolje i uspio je da odbrani dvije brejk lopte, ali u šestom gemu Đoković je došao do nove i oduzeo je protivniku servis gem za 4:2. Ipak Amerikanac je odmah uspio da napravi ribrejk, ali je uslijedio jako Novakov odgovor novim brejkom, što je ubrzo potvrdio i plasirao se u polufinale Australijan opena.

U polufinalu će igrati s boljim iz duela Janik Siner – Andrej Rubljov.