Ubjedljiv poraz Borca za kraj evropskog puta

Rukometaši Gorenja iz Velenja ubjedljivo su savladali ekipu Borca u Banjaluci sa 32:16 i tako se plasirali u četvrtfinale EHF Evropa kupa.

Banjalučki rukometaši su bolje otvorili meč i poveli su sa 3:1 najviše zahvaljujući raspoloženom Nikoli Egiću, no gosti su brzo izjednačili na 4:4 preko Tilena Sokoliča. Kasnije se igralo gol za gol, a onda su igrači Gorenja poveli u 13. minutu sa 7:6. Brzo je izjednačio Borac na 7:7, no tada kreće serija Slovenaca od 4:0, od čega je jedan pogodak postigao s gola na gol golman Aljaz Pantar.

Nakon tajm-auta Veselina Vujovića Borac je uspio da poveže dva gola i malo je nedostajalo da se potpuno vrati u meč, no nakon jednog odbranjenog sedmerca Slađana Subotića, uslijedio je drugi kog su gosti iskoristili i onda još jednom mini-serijom otišli su na visokih +7 (16:9).

Domaća ekipa je prišla na -5 (16:11), ali je u posljednjoj sekundi prvog poluvremena Jernej Drobez pogodio za 17:11. Iako je Borac postigao prvi gol u drugom poluvremenu (17:12), to je bilo sve od njih u tom dijelu igre. Igrači iz Velenja su potpuno dominirali i povećavali prednost iz minuta u minut. Ubrzo je prednost postala i dvocifrena 23:13, a ekipa trenera Vujovića je išla iz greške u grešku.

Do kraja utakmice se postavljalo samo pitanje konačnog rezultata, a on je glasio 32:16 za Gorenje. Podsjetimo, u prvoj utakmici odigranoj u Sloveniji, Borac je izgubio 32:28.

Najefikasniji na meču bio je Domen Tajnik sa osam golova, Aleks Kavčič i Matic Verdinek su postigli po pet, a na drugoj strani Nikola Egić, Vlado Draganić i Savo Savuljica su postigli po tri gola.