Bajern preskočio Krajlshajm za polufinale, Bamberg izvukao majstoricu protiv Ludvigzburga

Kada je u pitanju četvrtfinalna serija njemačke Bundeslige u košarci, minhenski Bajern savladao je Krajlshajm iz Berlina za mjesto u polufinalu rezultatom 86:72, dok je Bamberg drugom vezanom pobjedom rezervisao popularnu “majstoricu” protiv Ludvigzburga sa 87:84.

Bavarski velikan imao je problema protiv Krajlshajma samo u prvoj četvrtini koja je završena neriješenim rezultatom (16:16), ali kako je vrijeme odmicalo svim akterima ovog duela, ali i posmatračima bilo je jasno da “jednosmjerna ulica” vodi Bajern u polufinalne nacionalnog šampionata, ukupnim rezultatom 3:1 u seriji.

Kao i u prethodnoj utakmici kada je tim iz Berlina iznenadio izdominirao je košarkaš gostujućeg tima, Kanađanin Tre Bel Hejns, ubacivši 32 poena, ali to ovaj put nije bilo dovoljno za iznenađenje.

U pobjedničkom sastavu istakli su se Paul Cipser sa 18 poena i pet skokova, dok je Vladimir Lučić brojao do 16.

Ludvigzburg je nekim čudom uspio doći do 2:0 u četvrtfinalnoj seriji protiv Bamberga, ali nakon “razmontiravanja” u prošlom duelu večeras su odigrali izuzetno zanimljivu utakmicu u kojoj je domaći sastav vodio 37 minuta i potpuno zasluženo slavio, pa je sada 2:2 i prolaz u polufinale će osigurati onaj tim koji bude slavio u “majstorici”

Najzaslužniji za trijumf Bamberga bio je Benet Hunt koji je ubacio 23 poena, a pratio ga je Dejvid Kraviš sa tri poena manje. U poraženom sastavu bolji od svih bio je Beri Braun postigao je impresivnih 32 poena.