Cedevita Olimpija u slovenačkom derbiju savladala Krku

U okviru prvog kola ABA lige, Cedevita Olimpija je u slovenačkom derbiju savladala Krku rezultatom 77:69.

Krka je imala ulaz iz snova u utakmicu. Izabranici Vladimira Anzulovića su poveli sa 9:2, pa je Jurica Golemac bio prinuđen da zove minutu odmora. Ni to nije pomoglo Cedeviti Olimpiji pošto su uslijedile trojke Roda Kempora i Luke Lapornika za 15:2 vođstvo gostiju. Do kraja prvog perioda, domaći su popravili odbranu, a trojkom Riona Brauna uz zvuk sirene, na semaforu je pisalo 21:15 za Krku nakon deset minuta košarke.

Druga četvrtina je išla sličnim tokom kao i prva. Krka je opet bolje otvorila i vratila dvocifrenu prednost nakon što je Rok Stipčević ubacio oba slobodna bacanja (31:21), ali tada domaći sastav pravi seriju 12:2 za poravnanje rezultata (33:33). Do kraja prvog poluvremena, Stipčević je ubacio još tri poena, pa je Krka vodila tri razlike.

normal AAFE1180

Za razliku od prva dva perioda, Cedevita Olimpija je bio tim koji je bolje započeo treću četvrtinu. Na krilima kapitena Jake Blažića, domaći su stigli do visokih +7 (53:46) sredinom četvrtine, ali poslije tajm-auta trenera Anzulovića, Krka se stabilizovala i treću dionicu privela kraju sa pet poena zaostatka (58:53).

U posljednjoj četvrtini, neizvjesnost je postojala sve do tri minute prije kraja utakmice kada je bilo 67:64. Tada Blažić vezuje četiri uzastopna poena sa linije slobodnih bacanja, a onda i Roko Leni Ukić pogađa trojku iz kornera za 74:64 i tako stavlja tačku na ovaj susret. Na kraju, konačan rezultat je bio 77:69.

U redovima Cedevita Olimpije, najbolji je bio Rion Braun sa 21 poenom, dok je Kendrik Peri dodao 14. Kod Krke, najviše se istakao Rok Stipčević sa 18 poena.

Sljedeće kolo nam donosi novi slovenački duel pošto će Cedevita Olimpija gostovati kod Primorske, dok će Krka prvi domaći meč u ABA ligi odigrati protiv Igokee.