Mahmutoglu kapitenski vodio Fener do trijumfa na teškom gostovanju protiv Pinar Karšijake

U trećoj utakmici polufinalne serije nacionalnog šampionata Turske, izabranici Igora Kokoškova teškom mukom došli su do trijumfa rezultatom 67:62 protiv Pinar Karšijake za vođstvo 2:1 u seriji, te su sada nadomak finala gdje ih čekaju popularni “Pivari”.

Mnogo bolje utakmici su otvorili košarkaši Karšijake o čemu svjedoči i vođstvo od pet poena viška nekoliko puta tokom uvodnog kvartala koji je završen rezultatom 18:14 u korist domaćih.

Druga četvrtina može se okarakterisati kao festival promašaja, a činjenica da je zbirno u ovom periodu igre viđeno svega 20 poena dovoljno govori o dešavanjima na parketu.

Fenerbahčeu je očito mnogo više prijao “veliki odmor”, zbog čega im je treća četvrtina pripala sa 11 poena razlike, pa je pred odlučujućih deset minuta semafor u dvorani “Karšijaka arena” pokazivao 47:42 u korist “Žutih kanarinaca”.

Borbeni košarkaši domaćih uspjeli su u jednom trenutku u potpunosti da se vrate u meč (59:59), ali poslije penal završnice iskustvo je presudilo u korist Fenera rezultatom 67:62.

Najbolji pojedinac u redovima pobjedničkog tima bio je Melih Mahmutoglu koji je košgeterskom učinku od 19 poena pridodao i četiri skoka, a najveću podršku imao je u vidu Nanda Dekoloa (15 poena, pet asistencija).

U poraženom sastavu istakao se Rejmar Morgan ubacivši identičan broj poena kao i Francuz u protivničkom timu.

Naredna utakmica na programu je u srijedu, 26. maja, kada će Fenerbahče pokušatiti iskorititi “meč loptu” za plasman u finale.