Na krilima Stankovića Sloga u Doboju nakon trilera porazila Iskru

Rukometaši Sloge  Doboju pobijedili su ekipu Iskre iz Bugojna rezultatom 27:25 u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Vladimir Stanković sa deset golova.

Utakmica je počela dobro za izabranike Dejana Vasilića koji su poveli sa 2:0, ali gosti iz Bugojna su ekspresno došli do izjednačenja (2:2). Onda smo ušli u monoton dio utakmice jer se do 20. minuta igralo gol za gol, da bi rukometaši Sloge uspjeli u dva navrata d apovedu sa dva razlike, prvo sa 9:7, pa onda i sa 13:11, međutim žilavi su bili i izabranici Amira Šahmana, te se na kraju na pauzu otišlo pri neriješenim rezultatom 13:13.

Na startu drugog poluvremena gosti su uspjeli doći do prvog vođstva na ovom meču (14:13), da bi prednost Dobojlijama vratili Damjanović i Đurđević (15:14). Većim dijelom susreta ponovo se igralo gol za gol, da bi u finišu meča bilo veoma interesantno.

Prvo je dobro reagovao u odbrani Vladan Đurđević koji je ukrao loptu, a onda i postigao pogodak za 26:23, ali ni tu nije bio kraj iznenađenjima, jer su gosti uspjeli da smanje na 26:25 samo minut do kraja utakmice. Posljednji gol na utakmici djelo je Vladimira Stankovića koji je tako postavio konačnih 27:25 za Slogu.

Najefikasniji u redovima Sloge bio je gore pomenuti Vladimir Stanković sa 10 golova, dok je šest postigao Vladan Đurđević. Kod gostiju odličan je bio golman Riad Polić koji je sakupio 11 odbrana, od toga dva sedmerca. Najefikasniji u gostujućem taboru bili su Miloš Čekić sa šest i Arman Ljutić sa pet golova.

Na proljeće narednu utakmicu Sloga će igrati sa Leotarom, dok će u nastavku Iskra imati slobodno 16. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

SLOGA DOBOJ – ISKRA BUGOJNO 27:25 (13:13)

Sloga Doboj: Bogdanović (6 odbrana), Stojanović, Đurđević 6, Tulendić 1, Damjanović 2, Vladimir Stanković 10, Trifunović 1, Blagojević, Dejanović (2 odbrane), Ristić 1, Knežević 2, Miličević 2, Nikolić 2, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Iskra Bugojno: Kahrić, Škiljan, Bostan 4, Previšić, Torlaković, Nevistić, Ljutić 5, Čekić 6, Malkić, Janković 3, Polić (11 odbrana, 2 sedmerca), Todorović 2, Memić 1, Halilović, Purić 4. Trener: Amir Šahman.