Osim: "Nimalo nisam zadovoljan"

Fudbaleri Željezničara danas su u Mostaru remizirali sa domaćim Veležom rezultatom 1:1 u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Nakon utakmice izjavu je dao Amar Osim, šef stručnog štaba sarajevske ekipe.

Očekivano napeta utakmica. Mi ne volimo gubiti od njih, a ni oni od nas. Postojala je ta napetost. Veležu smo dozvolili da nakon crvenog ukrade 20, 25 minuta bez da mi bilo šta uradimo. Čak su nas mogli i ugroziti prije našeg gola. Izjednačili smo jer smo se kao malo primakli, nabacili. Nije frljoka, zasluženo je. Niko nije sa neba dao isključenje, čovjek je dva puta napravio faul. Nimalo nisam zadovoljan” – izjavio je Osim te nastavio:

Žao bi mi bilo da smo izgubili golom u sedmoj minuti. Zadovoljni smo bodom jer smo slabo igrali. Velež je imao više loptu, više napadao. Slabo smo vladali situacijom, ušli u njihov ritam, isjeckali su utakmicu i malo im je nedostajalo da doguraju do kraja.”

Željezničar je nakon ovog meča na drugom mjestu na tabeli sa 22 osvojena boda.