Rogaška pobjedom završila sezonu u Drugoj ABA ligi

Košarkaši Rogaške savladali su ekipu Lovćena sa  89:81 u 13. kolu Druge ABA lige u Širokom Brijegu.

Od samog starta tim iz Slovenije je krenuo dobro i nakon prvih deset minuta su imali prednost od 22:16. Kasnije se Lovćen približio na 24:23, ali je odmah uslijedio odgovor Slovenaca za +14 (40:26). Kasnije su se odvojili na 45:28, da bi na poluvremenu bilo 45:37.

Opet se Lovćen vratio u igru i prišao je na 50:45, ali je Rogaška uzvratila serijom 5:0 (55:45). Sami kraj treće četvrtine pripao je ekipi iz Crne Gore koja je smanjila taj zaostatak, pa onda i preokrenula na 66:63.

Poveli su u jednom trenutku sa 71:63, ipak protivnik se polako oporavljao od šoka i preokrenuo je na 76:75. Ubrzo je na semaforu pisalo 79:79, da bi kraj pripao Slovencima koji su trijumfovali sa 89:81.

Tako su oba tima završila regularni dio sezone sa tri pobjede i deset poraza, a najefikasniji na meču bio je Elajdža Klarens sa 32 poena, dok je na drugoj strani Petar Vujačić imao 23 poena, dok je Ronald Džekson imao 21 poen i 13 skokova.