Atletik Bilbao razbio Betis

Fudbaleri Atletika večeras su na svom terenu savladali Betis ubjedljivim rezultatom 4:0 u okviru 10. kola španske Primere.

Duel dva tima iz sredine tabele pripao je domaćim fudbalerima. Baskijci su poveli već u devetom minutu autogolom Viktora RuizaAsier Viljalibre ubacio je iz kaznenog prostora sa lijeve strane loptu prema Injaki Viliamsu, a Ruiz je skrenuo u mrežu.

Drugi gol domaći su postigli u 33. minutu, a strijelac je bio Ander Kapa. Viliams je ubacio, sa peterca glavom je šutirao Viljalibre, na kratko odbio golman gostiju, a na loptu je naletio Kapa koji trese mrežu za 2:0.

Jedan od najboljih fudbalera baskijskog tima Iker Muniain povećao je prednost na 3:0 svoje ekipe. Akcija je trajala dugo, a 27-godišnji napadač je čak učestvovao u njoj. Viljalibre je loptu ubacio u sredinu šesnaesterca, Muniain šutirao nogom, golman ponovo na kratko odbio, a isti igrač akciju završava glavom za 3:0.

Poslije devet minuta, Atletik postiže i četvrti pogodak. Juri Bereči centrirao je s lijeve strane u srce kaznenog prostora, a tamo iz prve šutira Alehandro Berenguera koji pogađa mrežu i postavlja konačan rezultat 4:0 za njegov tim.

Ovo je bio četvrti trijumf Atletika u sezoni i sada se nalaze na osmom mjestu na tabeli sa 12 bodova.

U narednom kolu tim iz Bilbaa gostuje kod Hetafea, dok će Betis igrati protiv Eibara na domaćem terenu.