Fudbaleri Milana poslije boljeg izvođenja penala eliminisali Torino iz Kupa Italije

U osmini finala italijanskog Kupa snage su odmjerili Milan i Torino, a sa obzirom na činjenicu da je poslije 120 minuta igre rezultat bio 0:0, kartu za četvrtfinale zaradili su fudbaleri iz “grada mode” poslije boljeg izvođenja penala (5:4).

Prvih 45 minuta igre nisu ponudili ništa spektakularno osim mnoštvo duela na sredini terena čiji pobjednici nisu ostvarili aposlutno nikakvu prednost, pa samim tim niti ozbiljnije šanse nisu viđene.

Glavni sudija ovog meča Paolo Valerij morao je kazniti dvojicu fudbalera Torina, Tomasa Rinkona i Karola Linetija zbog nepropisnog zaustavljanja protivničkih igrača, pa je to jedini segment igre vrijedan pomena u prvom poluvremenu.

Simone Zaza otvorio je drugi dio igre na identičan način kao dvojica već pomenutih saigrača, ali prva prava prilika pripala je fudbalerima Milana. Igrao se 50. minut igre kada se Rafael Leao pronašao u sjajnoj situaciji jedan na jedan sa golmanom Vanjom Milinković-Savićem, a kao pobjednik ovog duela izašao je srpski golman.

Samo desetak minuta poslije u sličnoj situaciji pronašao se Diogo Dalot, ali ishod cijele priče bio je preslikan kao sa Leaom. Strasti su mirovale sve do 73. minute kada je Đanluiđi Donaruma zaradio crveni karton iako nije bio u igri.

Do kraja meča fantastičnu priliku propustio je Brahim Dijaz u 87. minuti utakmice, a centrimetri su spasili fudbalere Torina, jer je lopta prozujala tik iznad prečke.

Kada je u pitanju prvi produžetak fudbaleri Torina očigledno su shvatili da je prva taktika za prolaz u narednu fazu Kupa Italije da “parkiraju autobus” i čekaju svoju priliku iz kontranapada, što se u prvih dodatnih 15 minuta nije desilo. Milan je napadao, ali nemogućnost da se napravi višak iz kojeg bi kreirali opasan napad može se shvatiti kao i veoma dobra postavka izabranika Marka Đampaola.

Drugi produžetak protekao je u jako umornom tonu, gdje se činilo kao da su se igrači oba tima pomirili sa činjenicom da će uslijediti izvođenje penala, pa zbog toga niko nije želio da rizikuje, što se na kraju ispostavilo kao dobra teorema, jer ni poslije 120 minuta igre mreže se nisu zatresle.